Skaitinukas prie arbatos

liepos 15, 2007

Atestatas – įteiktas

Filed under: gyvenimas,švietimas — erephas @ 12:20 am

null

Kantriai pasėdėjau, gavau (o gavau ne bet ką, bet diplomą su pagyrimu :P), pamojavau rankyte ir atsisveikinau su mokykla. Žinot, o iš manęs – gana :). Kažkaip net visiškai negaila. Esame labai draugiška klasė ir dažnai susitinkame savo pačių iniciatyva, mokytojus dažnai sutinku mieste arba pats aplankau. Negi ilgėtis pamokų? :/

Dabar taip lengva ir gera. Gavus diplomą norėjosi greitai mauti iš salės. Gal reikėjo pakelti kokį triukšmą, kad išvarytų? :D

Taip jau išeina, kad dabar mokykla nebėra gyvenimui padedanti pasiruošti institucija, o atvirkščiai – barjeras, kurį reikia įveikti prieš išeinant į gyvenimą. Iš visų 12 ten praleistų metų vertingiausi du paskutiniai – 10’os klasės atestatas niekur neminimas. O ir pats mokslas iki prasidedant pasiruošimui egzaminams yra daug mielesnis – mokytojai dėstė tiesiog įdomius dalykus praplėsti mokinių akiratį, tačiau vėliau – tik būtiniausia norint gerai išlaikyti egzaminus. Apmaudu. Labai geras “Kompiuterijos“ vyr. redaktoriaus Bronislovo Burgio pastebėjimas apie dabartinį švietimą: į klausimą “kas yra pensnė?“ Vilniaus licėjaus mokinys atsakė: “tai dviejų stiklų didinamasis prietaisas ant nosies“. Juk ne veltui šie mokiniai surenka šimtukus iš egzaminų?

5 Komentaras »

 1. et. univiere ne geriau nei mokykloj. viskas visiškai kitaip. pamatysi ir pajausi labai aiškiai visus skirtumus.
  na o dėl gyvenimo barjerų ar gyvenimui padedančių dalykų tai pasakysiu taip: gūdaus kapitalizmo laikais ( <– perdėtai, bet ok) pats sau stataisi barjerus ir pats mušiesi kur reikia. Nesvarbu tau 15 ar 69 (metai). Jei pats nieko nedarysi ir lauksi kol darželis/mokykla/kolegija/technikumas/universitetas/mama tau padės prasimušti į šviesią ateitį nieko nebus. Anei vienas iš išvardintų to nepadarys – viską valdai ir darai tu pats! (žinoma nepaminėjau milijardieriaus tėčio… :) – joke)

  Komentaras sukūrė thony — liepos 15, 2007 @ 12:03 pm | Atsakyti

 2. Neabejoju, kad ateityje lengviau nebus :). Tačiau apibendrinant viską, ko mane išmokė mokykloje, tegaliu tik nusikeikti – aš neturėjau pakankamai laiko paskaityti mėgstamą knygą, manęs nepamokė kaip susirasti darbą ir apskritai apie visas tas taisykles, atidaryti sąskaitą banke ir t.t. Be abejo, tą padariau pats, ir nieko čia stebuklingo, bet norėtųsi, kad mokykla ne vien tik kaltų sausą ir nereikalingą teoriją vargšiems mokinukams į galvas :).

  Komentaras sukūrė erephas — liepos 16, 2007 @ 8:44 pm | Atsakyti

 3. diskusija be galo. Nediskutuosiu, bet 75% tavo parasytu trukumu yra ir universitete. anyway. nesvarbu. gal bus geriau nei mokykloj :)
  bet visvien – gyvenimas (ne mokykla/univeras/mama…) ismoko

  Komentaras sukūrė thony — liepos 16, 2007 @ 8:58 pm | Atsakyti

 4. Kaltinu nelaimingą švietimo sistemą ;). Tiesiog kolkas mokykla bei universitetas lavina ne asmenybę, o specialistą (ir tai nelabai gerą).

  Komentaras sukūrė erephas — liepos 16, 2007 @ 9:19 pm | Atsakyti

 5. tikrai sutinku, kad mokykla ir uni turėtų duoti daug daugiau. Bet yra kaip yra. Augame tam, kad keistume (čia prie planų pakeisti pasaulį:) )

  Komentaras sukūrė thony — liepos 16, 2007 @ 9:32 pm | Atsakyti


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com.

%d bloggers like this: