Skaitinukas prie arbatos

rugpjūčio 20, 2007

Automatinis ekrano fono keitimas

Filed under: internetas,kompiuteriai,Mac — erephas @ 3:07 am

Mac OS X yra jau integruota funkcija keisti ekrano foną pagal nustatytą laiką. Deja, norint, kad sistema kažką automatiškai keistų, ji privalo turėti paveikslėlių, iš kurių galėtų rinktis. Ta problema mane kankino nuolat – naujų ekrano fonų paieška įvairiausiuose puslapiuose pačiam kartais gali būti labai varginanti. :)

Čia į pagalbą automatinės priemonės. Įkvėptas veerle įrašo apie Desktoptopia, parsisiunčiau šios programos bandomąją versiją. Man patiko! Benaršydamas užtikau ir jos alternatyvą – DeskLickr.

Ši programa (nors ne visai teisinga ją taip vadinti – tai Preference Pane) pagal vartotojo nustatytą laiką parsisiųs ir pakeis ekrano foną. Galima rinktis iš keleto kategorijų:

 • 3D
 • Abstract
 • Architecture
 • Graphic Design
 • Illustratio
 • Photography
 • Typography

Kas daro šią programą ypatinga? Ogi ypač kruopšti paveikslų atranka – norint, kad kažkas patektų ant mūsų darbastalio, autoriaus darbas turi praeiti daugelio apžvalgininkų barjerą, tad patenka tik geriausios nuotraukos:

Deja, programa yra mokama – ji kainuoja 20$, tačiau perkantis galima įvesti specialų nuolaidų kuponą “duoh“ ir kaina sumažės iki 10$ (šis pasiūlymas galioja iki Rugpjūčio 24d.). Taip pat negalima išsaugoti patikusio paveiksliuko (nebent išjungti programą), kartais nuotraukos kartojasi…

Nemokama alternatyva: DeskLickr. Ši programa renkasi fotografijas iš flickr.com bendruomenės su tag’u “wallpaper”. Reikia pripažinti, kad čia dažnai patenka ne itin įdomūs kadrai, o ir pasirinkimas ne itin didelis – daugiausiai tai tiesiog skaitmeninės fotografijos, o ne autoriniai darbai:

DeskLickr nėra tokios “kokybės kontrolės“ kaip DesktopTopia, priedo negalima pasirinkti bent jau nuotraukų kategorijos – užtat yra gražus fade-in/out efektas besikeičiant fonams.

Kuo toliau naudojuosi DesktopTopia, tuo labiau man ji patinka, netgi nepaisant mano meilės flickr.com nuotraukų tinklui. Panašu, kad tai bus pirmoji (?) mokama ir legali programa mano kompiuteryje. Visgi 10$ nėra jau tiek daug. ;)

Komentarų: 1 »

 1. TimeOut – savikontrolei lavinti

  Tęsiant rašinių apie OS X programas temą, visai neseniai atradau puikią priemonę savo sėdėjimui prie kompiuterio riboti – TimeOut. Kas nustatytą intervalą programa “prigesina” kompiuterio ekraną, primindama padaryti trumpą pert…

  Citata sukūrė Skaitinukas prie arbatos — rugpjūčio 22, 2007 @ 12:10 am | Atsakyti


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com.

%d bloggers like this: